Stemple i kowadełka w aplikatorach to szybko zużywające się części, które są niezwykle ważne w tworzeniu poprawnych zacisków. Niemniej jednak stemple i matryce w jednych aplikatorach zużywają się szybciej, a w drugich nieco wolniej. Od czego to zależy? Co decyduje o ich wytrzymałości? I w końcu: co decyduje o trwałości całego aplikatora? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w niniejszym artykule.
Stemple i kowadełka zamówisz w Wire Solutions: cs@wiresolutions.pl | +48 606 725 122
Konserwacja aplikatora — sprawdź rozwiązanie Mecal Restyling
Ważnym elementem wpływającym na dłuższe życie części szybko zużywających się jest ich regularna konserwacja. Jak wiadomo, w skład konserwacji aplikatorów wchodzi oliwienie poszczególnych części, czyli stempli i matryc izolacji. Jak często należy to robić? To zależy! Zazwyczaj dany producent określa, po ilu cyklach należy przeprowadzić taki serwis. Warto przy tym być konsekwentnym i trzymać się narzuconych zaleceń, bo brak regularnej konserwacji skutkuje całkowitym zużyciem stempli i kowadeł w aplikatorach. A jeśli interesuje Cię kompleksowa usługa serwisu aplikatorów, zgłoś się do Wire Solutions! Nie tylko smarujemy stempel i matrycę izolacji, ale również czyścimy cały aplikator zaciskający i wymieniamy uszkodzone podzespoły.
Zapytaj o serwis gwarancyjny i pogwarancyjny: cs@wiresolutions.pl | +48 606 725 122
Marka Mecal posiada w swojej ofercie opcję doposażenia aplikatora Restyling w pojemnik z lubrykatorem. Dodatek ten zawiera wewnątrz nasączoną wkładkę, z której aplikator zaciskający samodzielnie pobiera ciecz i nasmarowuje stempel oraz matrycę izolującą. W ten sposób zyskujemy mniejsze tarcie części w aplikatorze Mecal, co przekłada się równocześnie na zwiększoną żywotność tychże elementów. Dzięki takiemu rozwiązaniu serwis aplikatora zaciskającego nie musi być wykonywany tak często.
Oczywiście smarowanie aplikatorów ma równocześnie wpływ na jakość wykonywanych zacisków. Brak natłuszczenia może doprowadzać do wykrzywiania się pinów z każdym przesunięciem. Natomiast lubrykator natłuszcza pin, dlatego ten nie zacina się w prowadnicy.
Co pływa na wytrzymałość aplikatorów do obróbki przewodów?
Dla każdej produkcji wiązek kablowych istotną kwestią jest wytrzymałość urządzeń, maszyn, podzespołów i właściwie wszystkiego, co wykorzystuje się do obróbki przewodów i kabli. Przed chwilą mogłeś przeczytać o tym, że w przypadku części do aplikatorów, ważne jest ich regularne konserwowanie. Niemniej jednak cała budowa aplikatora zaciskającego również nie pozostaje bez znaczenia. Przykładem, który dobrze ilustruje ten fakt, jest aplikator Redline marki Demirel (dawniej Hanke).
W tym konkretnym produkcie, czerwone elementy wykonane są z aluminium, co jest sprytnym rozwiązaniem, zważywszy na właściwości tego materiału. Aluminium doskonale odprowadza ciepło, które powstaje podczas tarcia stempli w aplikatorze, co zapobiega przegrzewaniu się urządzenia. Ten aspekt ma bezpośredni wpływ na trwałość całego aplikatora.
Podsumowując, wybór aluminium do produkcji niektórych elementów aplikatora Redline jest dowodem na staranne projektowanie i dbałość o trwałość. Zatem nie dziwi fakt, iż marka Demirel jest jedną z topowych pod względem produkcji aplikatorów zaciskających. Dzięki zastosowaniu aluminium, aplikator Redline ma zwiększoną wytrzymałość, ponieważ temperatura nie osiąga niebezpiecznie wysokich wartości, które mogłyby prowadzić do uszkodzeń.
Zobacz specyfikację aplikatora Demirel (Hanke) Redline! 👇
Na trwałość aplikatorów mają wpływ używane terminale!
W kontekście trwałości aplikatora znaczenie ma nie tylko jego budowa, ale też kształt… użytych do zaciskania terminali! Powód jest prosty: niektóre końcówki kablowe mają ostre zakończenia, które będą miały niebagatelny wpływ na żywotność stempli i kowadeł. Dlatego jako Wire Solutions rekomendujemy terminale nieizolowane GMG, ponieważ widoczne na nich fazki, w mniejszym stopniu zużywają części w aplikatorach. Ów fazki to nic innego, jak zaokrąglenia na rogach fastonów — zobaczysz je w poniższym filmie.
Zobacz film! 👇
O GMG przeczytasz również na portalu Evertiq 👇
W Europie powszechnie stosowaną jednostką miary jest milimetr kwadratowy, który różni się od popularnej w USA skali AWG. Jak sprawdzać AWG, czyli jak poprawnie odczytywać wartości w tej skali? Co oznacza AWG w kablu? Aby uzyskać odpowiedzi na te pytania, zapoznaj się z niniejszym artykułem.
AWG vs mm² – czym różnią się od siebie?
Jednostka metryczna wyrażana w mm² w pomiarze przekroju przewodów lub kabli jest powszechnie stosowana w Europie i niektórych krajach spoza Europy. Natomiast w Stanach Zjednoczonych używa się do tego samego celu systemu opartego na liczbowych oznaczeniach — AWG. Mimo podobnego celu zastosowania, między wspomnianymi sposobami pomiaru zachodzą istotne różnice. Korzystając z systemu milimetrowego, rozumiemy, że im większa wartość mm², tym większy przekrój przewodu i większa zdolność przewodzenia prądu. Natomiast AWG oznacza coś zupełnie odwrotnego: niższa liczba AWG oznacza większy przekrój przewodu. Na przykład, przewód o oznaczeniu AWG 10 ma większy przekrój niż przewód o oznaczeniu AWG 16. Jak sprawdzić AWG16, czyli jak odczytać wspomniane wartości?
Mniejszy numer AWG oznacza większą średnicę przewodu.
Co oznacza AWG 16? Jak czytać AWG do mm²?
Najpopularniejszym przekrojem kabla jest ten z oznaczeniem AWG 16. Aby móc w bardziej zrozumiały dla Europejczyków sposób określić, jaki to jest rozmiar, należy sięgnąć po tabelę AWG. Umożliwia ona określenie wartości przekroju przewodów w mm², a ponadto zawiera informacje o średnicy przewodu wyrażonej w jednostkach cal i mm zgodnie ze standardami i przepisami dotyczącymi instalacji elektrycznych w Stanach Zjednoczonych.
Najpierw odszukaj po lewej stronie interesującą Cię wartość. W tym przypadku jest to AWG 16. W zaznaczonym na zdjęciu miejscu widzisz, że przekrój przewodu AWG 16 wynosi około 1,31 mm², a średnica to 1,291 mm² (0,0508 cala). Wynika z tego, że mamy do czynienia ze stosunkowo średniej wielkości kablem, który jest stosowany w branży oświetleniowej, systemach automatyki, urządzeniach artykułów gospodarstwa domowego i niektórych urządzeniach elektrycznych.
Co oznacza AWG na kablu? Oto definicja!
Skrót AWG oznacza „American Wire Gauge”. Jest to numeryczna skala oznaczania rozmiarów kabli elektrycznych, która określa ich przekrój. To znaczy, że w systemie AWG każdemu rozmiarowi przewodu przypisany jest numer. Wartości są ustalone na podstawie specyfikacji technicznych, które uwzględniają zdolność przewodzenia prądu, straty energii i inne czynniki. System AWG jest powszechnie stosowany w branży elektrotechnicznej w Stanach Zjednoczonych do określania rozmiarów przewodów w instalacjach elektrycznych, telekomunikacji czy branży automotive. Oznaczenia AWG ułatwiają identyfikację i wybór odpowiedniego przewodu do konkretnych zastosowań, uwzględniając wymagania dotyczące przepływu prądu i strat energii.
AWG do mm² – dlaczego identyfikacja AWG bywa stosowana w Europie?
Produkcje Europejskie coraz częściej produkują produkty o zasięgu ogólnoświatowym. Przykładowo sprzęt AGD wyprodukowany w Polsce, bywa wysyłany nie tylko do innych krajów Europy, ale też do Stanów Zjednoczonych. Co za tym idzie, ów produkty muszą spełniać normy narzucone przez USA, a te nie uwzględniają identyfikacji kabli w systemie milimetrowym. Jedynym możliwym sposobem na poszerzenie rynku zbytu jest w tym przypadku użycie w produkcji kabli AWG. Zwłaszcza że w przeciwieństwie do rynku amerykańskiego, rynek europejski akceptuje oba sposoby wyrażania rozmiarów kabli. Dlatego mówi się, że kable AWG są uniwersalne w zastosowaniu.
To powinno Cię zainteresować! Oto terminale kablowe z certyfikacją UL-Style uprawniające do użytku w Europie, Stanach Zjednoczonych i Azji.
- Terminale nieizolowane GMG: mają szerokie zastosowanie w produkcji masowej, czyli w branży oświetleniowej, czy też produkcji sprzętów artykułów gospodarstwa domowego
Zobacz poniższy film
- Terminale izolowane Cembre: mają szerokie zastosowanie w elektryfikacji, czyli trakcjach olejowych, tramwajowych, pojazdach szynowych, kolejkach górskich i w branży kopalnianych
Zobacz poniższy film:
Na produkcji wiązek kablowych nie może zabraknąć najlepszych narzędzi, urządzeń i maszyn do cięcia, odizolowywania i zaciskania. A już absolutną podstawą tego miejsca są komponenty! Ich znaczenia nie należy pomniejszać, bo dobrej jakości końcówki przekładają się na poprawność produkcyjną. Na przykładzie terminali nieizolowanych GMG opisujemy, jak dzięki komponentom możliwe jest zachowanie powtarzalności produkcyjnej wiązek kablowych.
Fastony marki GMG
Co przychodzi Ci na myśl, gdy słyszysz sformułowanie „powtarzalna produkcja wiązek kablowych”? Być może wyobrażasz sobie dobrze wyszkolonego pracownika, który ma niebywałą wiedzę o obróbce przewodów i kabli. Możliwe, że pomyślałeś o narzędziach, urządzeniach czy maszynach, bo przecież któreś z nich lub wszystkie są ważne dla precyzyjnego cięcia, odizolowywania i zaciskania przewodów oraz kabli. A końcówki nieizolowane? Tutaj również nie ma mowy o przypadkach! Na przykładzie specyfikacji fastonów nieizolowanych GMG przekonasz się, że terminal terminalowi nierówny. Dlatego w pierwszej kolejności przypomnimy, że GMG to włoski producent części połączeń elektrycznych i elektronicznych, jak i również komponentów. Poniżej przedstawiamy listę produktów GMG, które znajdziesz w ofercie Wire Solutions:
- Nasuwki stalowo-niklowane
- Końcówki oczkowe antywibracyjne
- Końcówki zwykłe oczkowe
- Końcówki typu wsuwka krótka i wsuwka długa
- końcówki widełkowe
- Kazetki: zwykłe, kazetki typu TKL z obchwytem na izolacji i kazetki modułowe
- Nasuwki 6.3 z zaczepem do obudowy
- Końcówki Mat-n-lock typu wtyk
- Końcówki Mate-n-lock typu gniazdo
- Końcówki mini Mate-n-lock typu wtyk
- Końcówki mini Mate-n-lock typu gniazdo
- Końcówki prosta low insertions
- Nasuwki bezpieczeństwa typu safety
- Końcówki przewijane papierem w wersji mosiądz i pocynowej
- Końcówki kątowe typu H
Zapytaj o terminale nieizolowane! 🔴 cs@wiresolutions.pl
Jak zwiększyć żywotność stempli w aplikatorach
Dobre komponenty mają niebagatelny wpływ na narzędzia i urządzenia, które posłużą do ich obróbki. Jeśli końcówka kablowa jest zbyt twarda, stempel w aplikatorze skończy swój żywot przedwcześnie. Żeby temu zapobiec, producent terminali GMG stosuje w swojej produkcji trzy zasady:
- Zawsze lepiej miedź niż nie miedź 😉 Dodatek Cu w końcówkach kablowych GMG sprawia, że są one elastyczniejsze. To z kolei przekłada się na lepszą jakość, czyli na precyzyjność zacisków, ale nie tylko. Końcówki bez dodatku miedzi zawierają stal, przez co są zbyt twarde. Takie fastony znacznie szybciej niszczą narzędzia, urządzenia czy maszyny do zaciskania — tego unikniesz wybierając terminale z dodatkiem miedzi GMG!
- Fazki na terminalach GMG to widoczne zaokrąglenia nadające końcówkom bardziej opływowy kształt. Ten niewielki aspekt budowy terminali GMG sprawia, że stemple w aplikatorach nie zużywają się tak szybko, jak w przypadku użycia fastonów innych producentów.
- Żeby dwie powyższe zasady miały przełożenie na żywotność urządzeń zaciskających końcówki, musisz mieć stuprocentową pewność, że każdy terminal jest identyczny. Wychodzi na to, że aby produkcja wiązek kablowych była powtarzalna, producent komponentów również powinien dbać o powtarzalność swoich produktów. W tym celu GMG korzysta ze sprawdzonych maszyn szwajcarskiego producenta Bruder. To dzięki nim ostatni terminal jest zawsze identyczny jak ten wyprodukowany jako pierwszy.
Szpule ażurowe, czy kartonowe? Sprawdź fastony w taśmie marki GMG!
Nie ma nic gorszego dla produkcji wiązek kablowych, jak otrzymanie już uszkodzonych komponentów. Zdarza się to zwłaszcza w przypadku końcówek na taśmie. Przyczyna jest prosta: wiele producentów oferuje terminale na szpulach kartonowych, a te bardzo szybko łamią się już w transporcie. Dlatego najlepszym możliwym rozwiązaniem są fastony na ażurowych szpulach — materiał ten jest elastyczny, więc znacznie trudniej ulega zniszczeniom. Żeby zupełnie zniwelować ryzyko ich uszkodzenia, w Wire Solutions z pieczołowitą starannością zabezpieczamy produkty GMG podczas przygotowań do wysyłki.
Końcówki na szpuli przewijane papierem
Na jednej szpuli bez papieru może zmieścić się znacznie więcej końcówek. Niemniej jednak więcej korzyści daje korzystanie z terminali na taśmie przewijanych papierem. Oto argumenty:
🔴 Papier pomiędzy warstwami terminali na szpuli to dodatkowe zabezpieczenie podczas transportu. Poza tym, końcówki na taśmie przewijanej papierem nie zahaczają o siebie przy odwijaniu. Za to w przypadku końcówek na szpuli bez papieru, trzeba się liczyć ze stratami podczas ich odwijania.
Nie bez powodu wskaźnik reklamacji komponentów GMG jest tak niski – bliski zeru!
Szpule z większą ilością końcówek, ale bez papieru, brzmią bardziej opłacalnie. W rzeczywistości część z nich dotrze do Ciebie już uszkodzona, a część ulegnie uszkodzeniom podczas odwijania. Trudno w tym przypadku mówić o jakimkolwiek zysku i powtarzalnej jakości produkcyjnej.
🔴 Terminale na ażurowej szpuli, przewijane papierem są lekkie. Zważywszy na fakt, iż produkcja wiązek kablowych została zdominowana przez kobiety, to waga szpul nie pozostaje bez znaczenia.
Końcówki GMG dostępne w Wire Solutions!
W dobie kryzysu wyłonił się problem z dostępnością terminali do wiązek kablowych. W związku z tym, że jako Wire Solutions jesteśmy generalnym dystrybutorem końcówek GMG w Polsce, mamy zapewnione stany magazynowe. Przy okazji nadmienimy, że komponenty omawianego w tym artykule producenta prócz europejskiej certyfikacji posiadają również certyfikat UL-style uprawniający terminale GMG do użytku poza Europą.
Już teraz skontaktuj się z nami i zapytaj o ofertę na terminale GMG!
📩 Mail: cs@wiresolutions.pl.
📞 Tel: +48 606 725 122
Pozostałe informacje o końcówkach nieizolowanych marki GMG
Niestety wspomniany producent nie posiada w swojej ofercie obudów. Z tego względu oferta Wire Solutions została uzupełniona o obudowy marki Mikropla. Pamiętaj, że fastony GMG pasują do większości dostępnych na rynku obudów — to ich kolejny atut!
Przejdź do strony, klikając w obrazek
Reasumując, najlepsze końcówki kablowe dla produkcji wiązek kablowych to takie, które
✅ Są sprężyste/elastyczne — końcówki z zawartością miedzi
✅ W mniejszym stopniu zużywają sprzęt do zaciskania końcówek — decydują o tym fazki, które nadają terminalom GMG opływowy kształt.
✅ Docierają na produkcję w nienaruszonym stanie — ażurowe szpule GMG w przeciwieństwie do kartonowych nie ulegają zniszczeniu podczas transportu
✅ Nie ulegają zniszczeniom podczas odwijania — końcówki na szpuli przewijane papierem nie zahaczają o siebie podczas odwijania
✅ Są uniwersalne — fastony GMG możesz używać nawet na końcu świata 😉 Posiadają one certyfikat UL-Style, który umożliwia używanie terminali nieizolowanych GMG również poza Europą
✅ Mają niski wskaźnik reklamacji — ażurowe szpule przewijane papierem są lżejsze, a to także ma wpływ na to, w jakim stanie terminale nieizolowane docierają na produkcję wiązek kablowych
Żadne słowa nie są w stanie oddać tego, jak działają maszyny, urządzenia czy narzędzia ręczne. Dlatego najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, jakich efektów można spodziewać się po danym rozwiązaniu, jest po prostu samodzielne jego przetestowanie.
Już w dniach 7-9 marca 2023 będziesz mógł sprawdzić najlepsze usprawnienia do obróbki wiązek kablowych, a nawet porównać je z innymi! Odbierz darmową wejściówkę na targi Automaticon 2023!
👉 𝒁𝒂𝒓𝒆𝒋𝒆𝒔𝒕𝒓𝒖𝒋 𝒔𝒊𝒆̨ 𝒋𝒂𝒌𝒐 𝒐𝒅𝒘𝒊𝒆𝒅𝒛𝒂𝒋𝒂̨𝒄𝒚: https://bit.ly/40tqbT8
📍 𝐓𝐚𝐫𝐠𝐢 𝐀𝐮𝐭𝐨𝐦𝐚𝐭𝐢𝐜𝐨𝐧 | 𝐇𝐚𝐥𝐚 𝐄𝐱𝐩𝐨 | 𝐖𝐚𝐫𝐬𝐳𝐚𝐰𝐚
📍 𝟕-𝟗 𝐦𝐚𝐫𝐜𝐚 𝟐𝟎𝟐𝟑
📍 𝐒𝐭𝐨𝐢𝐬𝐤𝐨 𝐃-𝟐
Oto garść informacji, po których zapragniesz pojawić się na targach Automaticon.
Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów Automaticon
Automaticon to zdecydowanie największe i najważniejsze wydarzenie w Polsce, skupiające pod jednym dachem producentów, odbiorców automatyki przemysłowej i kompletatorów. Każda z przybyłych na takie targi firm ma szansę na przedstawienie siebie z najlepszej strony. Nie chodzi tutaj jedynie o ukazanie swojego portfolio, ale też o pochwalenie się dotychczasowymi dokonaniami i pokazanie odwiedzającym interesujących nowości. Oczywiście dla firm wystawiających się na targach branżowych, wydarzenia tego typu są także świetnym momentem na dogranie interesów, zebranie ciekawych kontaktów i wymianę doświadczeń z potencjalnymi klientami. Wspomniane czynniki mają niebagatelny wpływ na wizerunek i rozwój biznesowy firm. Ale czy tylko firm? Właściwie te wszystkie zalety dotyczą również odwiedzających. Dodatkowo dla samych gości istotne jest to, że mogą oni przetestować i porównać rozwiązania z różnych stanowisk w ciągu jednego dnia. Reasumując: na tagach takich jak Automaticon warto być!
Oto realne powody, dla których muisz przyjść na stoisko Wire Solutions podczas targów Automaticon!
1️⃣ WPC marki Zoller+Fröhlich ▶ Półautomatyczne centrum obróbki przewodów będące w pełni mobilnym rozwiązaniem sprawia, że obróbka przewodów staje się jakościowa, szybka i wygodna. W skład tego rozwiązania wchodzi między innymi:
✔ UNIC-GV marki Zoller Fröhlich — półautomat do odizolowywania przewodów i zagniatania tulejek
✔ Elektryczne urządzenie do cięcia przewodów Z+F — EVOCUT
✔ Drukarka do znakowania przewodów
2️⃣ Zgrzewarka oporowa KWZ-10 marki KombiTec ▶ półautomat, który skutecznie nadaje twardą, zbitą formę końcówkom, tworząc nierozerwalne połączenie żył. O tym przeczytasz również tutaj 👇
3️⃣ Rozwiązania pomiarowe VisioCablePro ▶ urządzenia służące do pomiaru jakości kabli i przewodów. Są to rozwiązania do przygotowywania próbek kabli/przewodów oraz wykonywania różnych badań materiałowych zgodnie z określonymi normami.
4️⃣ Półautomat C373A Kodera ▶ wytrzymały, prosty w obsłudze i skuteczny w działaniu półautomat do cięcia i odizolowywania.
Powodów, by się spotkać, jest znacznie więcej😉 Poznasz je wszystkie, odwiedzając nasze stoisko na targach Automaticon!
Maszyny, urządzenia, automaty i półautomaty do obróbki przewodów/kabli. Żeby móc uczciwie ocenić przydatność wymienionych rozwiązań, najlepiej samemu je po prostu sprawdzić. Jak? Doskonałą możliwością ku temu będą nadchodzące targi Automaticon 2023!
Podczas wydarzenia zaprezentujemy tę część swojej oferty, która cieszy się największym zainteresowaniem. Będziesz mógł z bliska sprawdzić ich efektywność, sposób działania, a także ocenić ich łatwość obsługi i przydatność. Jest tyle do zobaczenia… Do zobaczenia na targach!
👉 𝒁𝒂𝒓𝒆𝒋𝒆𝒔𝒕𝒓𝒖𝒋 𝒔𝒊𝒆̨ 𝒋𝒂𝒌𝒐 𝒐𝒅𝒘𝒊𝒆𝒅𝒛𝒂𝒋𝒂̨𝒄𝒚: https://bit.ly/40tqbT8
📍 𝐓𝐚𝐫𝐠𝐢 𝐀𝐮𝐭𝐨𝐦𝐚𝐭𝐢𝐜𝐨𝐧 | 𝐇𝐚𝐥𝐚 𝐄𝐱𝐩𝐨 | 𝐖𝐚𝐫𝐬𝐳𝐚𝐰𝐚
📍 𝟕-𝟗 𝐦𝐚𝐫𝐜𝐚 𝟐𝟎𝟐𝟑
📍 𝐒𝐭𝐨𝐢𝐬𝐤𝐨 𝐃-𝟐
Zobacz również:
🖼 Plakat wzrokowej oceny połączeń zaciskanych ➡ https://bit.ly/39ojNqE
☎ Kontakt Wire Solutions ➡ https://bit.ly/3y0cxcI
⚡ Na Fastons kupujesz od razu ➡ https://bit.ly/3HRMfOx
🎬 Filmy ➡ //bit.ly/3ynJWQ5
W tym artykule poznasz najważniejsze zalety półautomatu do cięcia i odizolowywania marki Kodera. Co świadczy o jego wytrzymałości? Czego jeszcze nie wiesz o półautomacie C373A? Czym różni się od innych produktów tej serii?
Półautomat C373A Kodera — w dobrej cenie!
Szczerze należy przyznać, że cena to ważny element podczas podejmowania decyzji o wyborze danego produktu. Tylko czy tanio, zawsze oznacza dobrze? Z pewnością nie raz przekonałeś się, że nie. Niemniej jednak Kodera w tym aspekcie pozytywnie zaskakuje, bo przy zachowanej jakości (więcej o tym aspekcie poniżej) otrzymujemy produkt w konkurencyjnej cenie. I właśnie to jest element, na który większość zwraca uwagę — porządny półautomat Kodera zwycięża cenowo w porównaniu z konkurencją!
O dokładną cenę Kodery C373A, zapytaj dział obsługi klienta Wire Solutions
Półautomat Kodera C373A – prosty, ale jakże wytrzymały!
Jak już nadmieniliśmy powyżej, najważniejsza zawsze pozostaje jakość produktu, czyli jego efektywność i wytrzymałość. A skoro o tym drugim mowa, to Kodera Japan, czyli japońskie maszyny, automaty i półautomaty do obróbki przewodów/kabli są pod tym względem nie do zdarcia. Dowody? Proszę bardzo:
1️⃣ Niski wskaźnik reklamacji produktów Kodera w Wire Solutions. Wszystkie maszyny do cięcia przewodów, jak również półautomaty i półautomaty japońskiego producenta to przede wszystkim trwałość. Najlepszym dowodem na to jest niski wskaźnik reklamacji wszystkich produktów Kodera w Wire Solutions. Ale uwaga! Nie znaczy to, że w przypadku urządzeń Kodera można całkowicie zrezygnować z przeglądów! Przecież niski wskaźnik reklamacji nie oznacza, że zgłoszeń w kwestii problemów nie ma wcale — owszem, te awarie nie są poważne i nie zdarzają się zbyt często, ale jednak… Z całą pewnością zgodzisz się z nami, że w razie awarii miesiąc lub więcej bez narzędzia do pracy to tragedia. Zatem zawsze lepiej zapobiegać, niż leczyć. 👇👇👇
2️⃣ Opinia klientów mówi wszystko! Klienci Wire Solutions najczęściej wspominają o wytrzymałości Kodery na pierwszym miejscu. Zwłaszcza firmy produkcyjne, u których dużo się dzieje, doceniają ten atut podwójnie. Mimo iż wygląd Kodery wskazuje na końcówkę XX wieku, to trwałość obudowy półautomatu do cięcia przewodów/kabli i ich odizolowywania jest ponadczasowa!
3️⃣ Gwarancja producenta. Półautomat do cięcia i odizolowywania C373A marki Kodera ma zapewnioną dożywotnią gwarancję na elementy elektroniczne. Producent nie mógłby pozwolić sobie na takie zapewnienie, gdyby nie był pewny bezawaryjności tych elementów — proste!
4️⃣ Sprawdzone komponenty. Producent Kodera to doświadczony gracz na światowym rynku. Ale co ciekawe, prawie od samego początku przygody z produkcją maszyn i urządzeń do obróbki przewodów/kabli stosuje on ten sam rodzaj komponentów. Przez lata testowane komponenty dają pewność trwałości.
Prosta obsługa półautomatu do cięcia i odizolowywania Kodera C373A
Patrząc na design omawianego w tym artykule produktu, wielu ma skojarzenia z latami 80. Czy to dobrze, czy źle? Jeśli dla kogoś maszyna ma również wyglądać, to pewnie stwierdzi to drugie. Mimo to w tym prostym wyglądzie pojawia się coś bardziej nowoczesnego, a mianowicie — panel dotykowy. Jest on prosty i intuicyjny, dlatego każdy, kto pierwszy raz stanie przed maszyną bez problemu zrozumie jej sposób działania i obsługę. Warto dodać, że panel oczywiście jest w języku polskim.
Jak działa półautomat do cięcia, odizolowywania C373A marki Kodera?
Dużym plusem omawianego półautomatu z serii Casting jest jego niewielki rozmiar i szeroki zakres pracy. Zachowanie tak sporego zakresu przy tak małych gabarytach to jest coś! Ale to co mówi specyfikacja to jedno, a co sprawdziliśmy sami w Wire Solutions to dopiero gratka!
Okazało się bowiem, że półautomat Kodera C373A, że jest w stanie wykonać przewód 35 mm2. Ba! Udało się nawet z przewodem 50 mm2!
Na tym polega moc tego półautomatu, że zapewnia szeroki zakres pracy i do tego nieźle radzi sobie z obróbką przewodów do ok. 13-14 mm średnicy zewnętrznej.
Półautomat do cięcia, odizolowywania C373A marki Kodera — oto różnica!
Warto na sam koniec wspomnieć co nieco o innych informacjach. Cała seria Kodera Casting to półautomaty do cięcia i odizolowywania. Różnica między każdym z produktów tej serii jest widoczna w zakresach pracy. I tak na przykład zakres pracy Kodery C373A wynosi AWG2 (30 mm2)~AWG28(0.08 mm2), podczas gdy zakres półautomatu C371AF wynosi AWG2-28 (0,08 – 30) mm2.
Podsumowanie
Zalety półautomatu Kodera C373A:
– Niska cena
– Wytrzymałość = wysoka żywotność
– Niewielkie rozmiary
– Łatwa obsługa – panel dotykowy
– Szeroki zakres pracy: AWG2 (30 mm2)~AWG28(0.08 mm2)
– Dożywotnia gwarancja na elementy elektroniczne
– Precyzyjnie tnie oraz odizolowuje przewody jednożyłowe i wielożyłowe, zarówno w izolacji okrągłej, jak i izolacji płaskiej.
– Umożliwia cięcie nawet bardzo krótkich odcinków.
Wady półautomatu Kodera C373A:
– mechaniczne ustawianie docisku rolek
– mechaniczne ustawianie średnicy zamknięcia rolek
– Styl rodem z lat 80.😜
– Dla niektrych: podejście przewodu z prawej strony — maszyny europejskie mają podejście z lewej strony
WAŻNE! Półautomat Kodera C373A jest dostępny w Wire Solutions! Już teraz umów się darmowy pokaz.
Może on odbyć się w siedzibie reprezentowanej przez Ciebie firmy albo u nas — zapraszamy!
📩 Mail: cs@wiresolutions.pl.
📞 Tel: +48 606 725 122
Zobacz również:
🖼 Plakat wzrokowej oceny połączeń zaciskanych ➡ https://bit.ly/39ojNqE
☎ Kontakt Wire Solutions ➡ https://bit.ly/3y0cxcI
⚡ Na Fastons kupujesz od razu ➡ https://bit.ly/3HRMfOx
🎬 Filmy ➡ //bit.ly/3ynJWQ5
Członkowie zespołu Wire Solutions mieli niebywałą okazję odwiedzić firmę KombiTec — producenta, z którym przyszło nam nawiązać całkiem interesującą współpracę 😉 Dlatego, jeśli ciekawi Cię temat nowości przeznaczonych dla branży produkcyjnej, koniecznie przeczytaj ten artykuł do końca!
Wykorzystując moment, że tu jesteś, przypominamy o wyjątkowym wydarzeniu, które odbędzie się już wkrótce. Wpadaj na nasze stoisko — pogadajmy bez oporów o zgrzewarkach oporowych. Powiedz nam, czym dla Ciebie jest dobre kompaktowanie przewodów.



Kto to jest KombiTec i kogo powinny interesować jego produkty?
Początek artykułu poświęcimy przedstawieniu producenta, z którym prowadzimy udaną współpracę — KombiTec, bo o nim mowa, to niewielki producent zgrzewarek oporowych. Niewielki, jeśli chodzi o wielkość firmy, ale wielki, jeśli mówimy o kreatywności jego rozwiązań. Bo zgrzewarki oporowe KombiTec to innowacyjne rozwiązania dla szeregu problemów produkcyjnych. Dlatego kompaktowaniem od KombiTec powinni być zwłaszcza zainteresowani:
- producenci wiązek kablowych,
- producenci baterii i wszelkiego rodzaju ogniw,
- producenci płytek drukowanych,
- producenci wszelkiego rodzaju cewek (głośnikowych, do zaworów itp.),
- producenci pierścieni obrotowych do maszyn, producenci silników,
- producenci elektroniki (gięcie nóżek układów scalonych czy tranzystorów, a następnie zgrzewanie do płytek drukowanych),
- wszyscy z automotive. Bo oczywiste jest to, że w tym miejscu istnieje wymóg zgrzewania niektórych elementów.
Zgrzewarki KombiTec i pozamiatane!
Kojarzysz ten nieznośny efekt miotełki w przewodach/kablach? No jasne, że wiesz, o czym mowa! Zwłaszcza gdy mamy do czynienia z cienkimi żyłami, efekt ten pojawia się nader często. Teraz pomyśl, że można temu zaradzić w kilka sekund i to dosłownie. Jest to możliwe dzięki zgrzewaniu oporowemu, które nadaje końcówce scaloną formę i… pozamiatane.
Jak dokładnie przebiega ów proces? To proste. Zgrzewarka oporowa tworzy fuzję żył, a ta oznacza nic innego jak ich nierozerwalne połączenie ze sobą — bez efektu miotełki i bez wolnych przestrzeni między żyłami.
Największym wyzwaniem niejednokrotnie staje się próba zespolenia cienkich żył z blachą. Powiedzmy sobie wprost: takie połączenie jest niemożliwe do uzyskania inaczej niż za sprawą kompaktowania! Innym miejscem, gdzie zgrzewanie oporowe to prawdziwy must have są produkcje baterii — to właśnie tutaj łączone są ogniwa z blaszką za pomocą zgrzania tychże elementów.
KombiTec — co dokładnie może Ci zaoferować?
Oto produkty, KombiTec, które zapewniają bezbłędne połączenia elementów.
Najpopularniejszy z nich to zgrzewarka oporowa KWZ-10
Ale KombiTec ma w zanadrzu także wersje KWZ-05 i KWZ-15. Klikając w poszczególne obrazki, przejdziesz do strony z ich opisami.
KWZ-05; Zgrzewarka oporowa 0,08 mm² – 0,75 mm²
KWZ-15; Zgrzewarka oporowa 0,5 mm² – 12 mm²
Dodatkowo tak wygląda całe stanowisko — zapytaj o nie w Wire Solutions.
Jeśli czujesz niedosyt informacyjny w związku ze zgrzewarkami oporowymi marki KombiTec to BEZ OPORÓW zgłoś do Wire Solutions!👇👇👇
📩 Mail: cs@wiresolutions.pl.
📞 Tel: +48 606 725 122
Zobacz również:
🖼 Plakat wzrokowej oceny połączeń zaciskanych ➡ https://bit.ly/39ojNqE
☎ Kontakt Wire Solutions ➡ https://bit.ly/3y0cxcI
⚡ Na Fastons kupujesz od razu ➡ https://bit.ly/3HRMfOx
🎬 Filmy ➡ //bit.ly/3ynJWQ5
Chciałbyś zobaczyć jak działa centrum obróbki przewodów marki Zoller+Fröhlich? Jesteś ciekaw, w jaki sposób może przełożyć się ono na wydajność produkcji? Zastanawiasz się co z jakością i powtarzalnością w przypadku takiego rozwiązania?
Teraz masz możliwość, by poznać bliżej WPC!
Czym prędzej umów się na bezpłatną prezentację – ustal termin z naszym działem obsługi klienta i przyjedź do naszego showroomu.
📍Co? Prezentacja centrum obróbki przewodów WPC marki Zoller+Fröhlich
📍Kiedy? Ustal termin. Napisz lub zadzwoń, aby się umówić
👉👉👉 📧 mail: cs@wiresolutions.pl | ☎ tel: +48 606 725 122 👈👈👈
📍Gdzie? Po ustaleniu terminu zapraszamy do nas – ul. Opatowicka 16, Wrocław
📍Ile to kosztuje? Prezentacja odbywa się całkowicie za darmo
Jak wygląda spotkanie prezentujące WPC
Przy każdej prezentacji naszych rozwiązań jesteśmy nastawieni na pokazywanie, a nie opowiadanie. Nie inaczej będzie w przypadku pokazu centrum obróbki przewodów marki Zoller+Fröhlich — chcemy, byś sam zobaczył, jak działa to rozwiązanie, czy jesteś w stanie dzięki niemu zyskać i jak ma się ono do jakości i powtarzalności produkcyjnej. Spotkanie prowadzi nasz doświadczony doradca techniczny, który został przeszkolony bezpośrednio przez współpracującą z nami firmę Zoller+Fröhlich — o czym wspominaliśmy na naszym profilu facebookowym
Co więcej, nasz specjalista ma doświadczenie w pracy produkcyjnej, dlatego doskonale zna blaski i cienie tej branży. Jest zatem w stanie mówić o praktycznych aspektach rozwiązania WPC z nastawieniem na konkretne potrzeby produkcyjne. Jak już wspomnieliśmy wyżej, prezentacja jest za darmo, a miejscem jej odbycia jest siedziba naszej firmy – Wire Solutions
Z czego składa się system WPC?
Cały system składa się z kilku urządzeń, mieszczących się na stanowisku mobilnym. Centrum obróbki przewodów WPC ma wszystko, czego potrzebuje branża wiązek kablowych. Jeśli chcesz przeczytać o szczegółach wyposażenia tego rozwiązania, wejdź w poniższy link
Tymczasem udostępniamy filmy, na których zobaczysz centrum obróbki przewodów WPC oraz ich poszczególne części.
Pamiętaj, że niwelowanie powstawania błędów produkcyjnych jest silnie powiązane z umiejętnościami oraz wiedzą osób zajmujących się obróbką wiązek kablowych. Dlatego już teraz zapytaj o szkolenia z zakresu poprawnej pracy na oferowanych przez Wire Solutions narzędziach, aplikatorach, prasach i maszynach dla siebie i swoich pracowników produkcyjnych! Nie czekaj — zapytaj o szkolenie już dziś! 👇👇👇
Ponadto miej na uwadze, że tak jak w przypadku zdrowia człowieka ważna jest profilaktyka, tak #servisisfirst w maszynach produkcyjnych. Regularna troska o maszyny i urządzenia przedłuża ich użyteczność i sprawia, że zapewniają one powtarzalną jakość. 💪💪💪 Dlatego już teraz skontaktuj się z Działem Technicznym Wire Solutions, aby umówić się na serwis zakupionej u nas maszyny
🖼 Plakat wzrokowej oceny połączeń zaciskanych ➡ https://bit.ly/3G14e5E
☎ Kontakt Wire Solutions ➡ https://bit.ly/3y0cxcI
⚡ Na Fastons kupujesz od razu ➡ https://bit.ly/3HRMfOx
🎬 Filmy ➡ //bit.ly/3ynJWQ5
Są 3 pomiary, które ZAWSZE powinny być wykonywane celem sprawdzenia jakości produkcyjnej. Niekiedy stosowana jest tylko jedna z nich, bywa, że żadna. Ale dla bezbłędnej produkcji ważne jest stosowanie każdej! Dowiedz się, o czym mowa!
1️⃣ Kontrola wzrokowa
Kontrola wzrokowa to chyba najszybsza metoda kontroli, którą można, a w sumie to TRZEBA stosować na produkcji. Właściwie jej wykonywanie jest banalnie proste: sprawdzamy wzrokowo obrobione testowo przewody/kable. Na co trzeba zwrócić uwagę, korzystając z tej metody?
👉 W pierwszej kolejności na jakość odizolowania.
👉 Na położenie końca żył
👉 Na położenie końca izolacji
👉 Na właściwy kształt oraz jakość zacisku (ocena promienia wlotowego i wylotowego, gratu, ewentualnych asymetrii czy uszkodzeń)
TIP: to ci się przyda! 👇
Plakat wzrokowej oceny może posłużyć za praktyczną ściągę. Są na nim obrazki z przykładami niewłaściwego przygotowania przewodu. Osoba na produkcji może porównać, czy testowo obrobione przewody/kable przypadkiem nie pasują do któregoś błędu ukazanego na plakacie. Kliknij obrazek👇
2️⃣ Pomiar wysokości zacisku
Powyższa metoda, choć prosta, nie wystarczy. Dla bezbłędnej produkcji ważny jest także pomiar wysokości zacisku, a w niektórych przypadkach również szerokości (w zależności od wymagań). To właśnie wysokość na żyłach definiuje ostateczną jakość wykonanego zacisku, dlatego to takie ważne, by sprawdzić, czy jest ona zgodna z odgórnymi normami. Do tego służy mikrometr — jakich błędów unikać korzystając z jego pomocy, przeczytasz tutaj. Kliknij obrazek👇
3️⃣ Pomiar siły zerwania.
Ten rodzaj kontroli przeprowadza się z pomocą przystosowanych do tego celu urządzeń. Kliknij obrazek👇
Głównym założeniem wspomnianego pomiaru jest sprawdzenie wytrzymałości połączenia. Parametry minimalnej siły zerwania są ustalone w normie DIN EN 60352-2, chyba że producent podaje inaczej. Co ważne, parametry siły zerwania podane przez producenta aplikatora czy zacisku nie mogą być niższe niż te podane w normie.
Norma DIN EN 60352-2 👆
Po co to wszystko? Bezbłędna produkcja to nie tylko jakość, która zadowoli kolejnego klienta. To również jego bezpieczeństwo. Zwłaszcza urządzenia grzewcze muszą być w każdym calu wykonane bezbłędnie, czyli tak, by nie narażać innych na ryzyko pożarowe. Inna sprawa to koszty, jakie mogą ciążyć na producencie przewodów, jeśli nie zadba o jakość — co jeśli dojdzie do awarii? Nie tylko trzeba będzie ponieść konsekwencje finansowe w postaci kar, ale być może wycofać ze sprzedaży dużą część już obrobionych przewodów/kabli. Dlatego testy to najlepsza metoda na niwelowanie błędów!
Pamiętaj, że niwelowanie powstawania błędów produkcyjnych jest silnie powiązane z umiejętnościami oraz wiedzą osób zajmujących się obróbką wiązek kablowych. Dlatego już teraz zapytaj o szkolenia z zakresu poprawnej pracy na oferowanych przez Wire Solutions narzędziach, aplikatorach, prasach i maszynach dla siebie i swoich pracowników produkcyjnych! Nie czekaj — zapytaj o szkolenie już dziś! 👇👇👇
Ponadto miej na uwadze, że tak jak w przypadku zdrowia człowieka ważna jest profilaktyka, tak #servisisfirst w maszynach produkcyjnych. Regularna troska o maszyny i urządzenia przedłuża ich użyteczność i sprawia, że zapewniają one powtarzalną jakość. 💪💪💪 Dlatego już teraz skontaktuj się z Działem Technicznym Wire Solutions, aby umówić się na serwis zakupionej u nas maszyny
🖼 Plakat wzrokowej oceny połączeń zaciskanych ➡ https://bit.ly/3G14e5E
☎ Kontakt Wire Solutions ➡ https://bit.ly/3y0cxcI
⚡ Na Fastons kupujesz od razu ➡ https://bit.ly/3HRMfOx
🎬 Filmy ➡ //bit.ly/3ynJWQ5
Niech nadchodzący czas będzie pełen radosnych chwil.
Chwil spędzonych w gronie najbliższych
w ciepłej, rodzinnej atmosferze.
Aby był to okres regeneracji i wytchnienia,
by w nowy rok wkroczyć z siłą i optymizmem
do realizacji kolejnych planów.
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego roku!
życzy WIRE SOLUTIONS
UWAGA: W dniach 4-5.01.2023 przeprowadzamy inwentaryzację. W związku z tym w tych dniach nie będą realizowane żadne wysyłki towarów. Po inwentaryzacji wysyłki będą wznowione od 9 stycznia. Przepraszamy za utrudnienia. Na wszelkie pytania odpowiemy telefonicznie – zapraszamy do kontaktu.
Podstawowe problemy występujące w strefie zacisku izolacji to temat, który opisywaliśmy tutaj ➡️https://bit.ly/3rqDR1a, a także tutaj ➡️ https://bit.ly/3ycHAmJ. Ale bynajmniej nie został on w pełni wyczerpany! Istnieją bowiem dwa inne błędy dotyczące tych samych aspektów, na które chcielibyśmy zwrócić uwagę. Będzie krótko i na temat — czytaj dalej!
1️⃣ Efekt źle dobranego rodzaju zacisku do przewodu możemy zobaczyć na poniższym obrazku. Bardziej szczegółowo rzecz ujmując, w tym przykładzie widzimy, że łopatki izolacji musiały być zbyt małe w stosunku do średnicy izolacji przewodu. W takiej sytuacji po zaciśnięciu przewodu następuje zgniecenie, a izolacja wypływa na zewnątrz — fachowo ten skutek nazywany jest wypływką izolacji.

2️⃣ Co się stanie, jeśli do średnicy izolacji przewodu dobierzemy zacisk o zbyt dużym zakresie uchwytu izolacji? Odpowiedź na to pytanie zawiera poniższy obrazek! Gdy do średnicy izolacji przewodu dobierzemy zacisk o zbyt dużym zakresie uchwytu izolacji, Otrzymamy coś takiego:

Mało tego, do takiego błędu może dojść nawet jeśli mamy do czynienia z obejmującym uchwytem izolacji. Po prostu w tej sytuacji łopatki nie są w stanie objąć uchwytu w sposób prawidłowy.
👉 TIP: To może być pomocne — ŚCIĄGA Z PODSTAWOWYMI BŁĘDAMI PRODUKCYJNYMI ⬇️⬇️⬇️
