Założona w 1976 r. we Włoszech firma Mecal s.r.l. od początku działalności stawiała sobie za cel dostarczanie na rynek wiązek kablowych najwyższej jakości urządzeń zagniatających. W ciągu 40 lat Mecal osiągnął pozycję czołowego producenta narzędzi i pras zagniatających. Stale udoskonalając swoje produkty utrzymuje ją do dziś będąc renomowanym partnerem dla zadań związanych z zagniataniem. Maszyny Mecal są szeroko stosowane w branży motoryzacyjnej, komunikacyjnej, informatycznej i wszędzie tam gdzie wymagane są połączenia spełniające najwyższe standardy.

Wysoce wykwalifikowany personel firmy, nowoczesna i racjonalna struktura produkcyjna, a także nieprzerwane inwestowanie w nowe technologie pozwala na utrzymanie jakości na niezmiennie wysokim poziomie. Wszystkie komponenty i części produkowane są w zakładzie Mecal, co wpływa na możliwość pełnej kontroli każdego kroku produkcyjnego i utrzymanie konkurencyjnego poziomu cenowego.

Co znajdziemy w ofercie Mecal?

- aplikatory
- prasy zagniatające
- maszyny zagniatające

Poniżej opisujemy Państwu informację na temat dwóch najbardziej znanych serii producenta Mecal oraz ich różnic między nimi.

Aplikatory wersji Restyling są sugerowane do bardzo małych przekrojów z terminalami raster 1; 1.25; 1.5 mm ze względu na dokładność posuwu czyli podania terminala pod zacisk. Łatwiej jest ustawić symetryczność oraz ją zachować podczas procesu.

Wersja Restyling jest sugerowana również do dużych przekrojów np. od 4 mm2 w górę oraz do pracy z automatami gdzie jest analiza jakości zacisku. Powodem tego jest wzmocniona konstrukcja względem aplikatora wersji Evolution.

Natomiast wersja Evolution to znakomita opcja dla małych firm, które zakuwają bez analizy zacisku i zgładów. Wersja Evolution może współpracować również jak wersja Restyling z bardzo małymi terminalami. Typ aplikatora dobieramy indywidualnie pod Państwa potrzeby uwzględniając pod jakie połączenie ma być wykonany.

Oprócz aplikatorów polecamy Państwu prasę typu TT - jedną z najchętniej wybieranych przez Klientów. Niewielkie rozmiary i jednoczęściowa budowa gwarantuje wysoką sztywność i stabilność podczas procesu zagniatania.

Prasy TT stosowane są głównie jako półautomatyczne z wyzwalaniem za pomocą pedału nożnego. Dzięki rozbudowie prasy o moduł odizolowujący istnieje możliwość wyzwalania z użyciem sensora dotykowego za pomocą obrabianego przewodu. Uniwersalność konstrukcji pozwala również na zastosowanie tego rodzaju prasy w automatach do cięcia i zagniatania.

Oferowany skok roboczy 40 mm, wysokość zagniatania 135,80 mm oraz siła zagniatania 14 kN to ogólnie używane standardowe parametry pracy pras. Możliwe jest również dopasowanie parametrów roboczych prasy do innych parametrów roboczych. Prasa TT pozwala na pracę ze wszystkimi dostępnymi aplikatorami, które przeznaczone są do pracy ze skokiem roboczym 40 mm. Wysoki komfort pracy umożliwia opatentowana osłona bezpieczeństwa zapewniająca doskonały widok strefy zacisku i gwarantująca ochronę operatora przed wszystkimi zagrożeniami.

Prasy posiadamy dostępne od ręki na naszym magazynie we Wrocławiu. Świadczymy także usługi w zakresie doradztwa, szkoleń i serwisu.

[nggallery id=41]

Katalogi

Mecal Equipments

Formularze

Formularz zamówienia aplikatora

TOP