Podstawowe problemy występujące w strefie zacisku izolacji to temat, który opisywaliśmy tutaj ➡️https://bit.ly/3rqDR1a, a także tutaj ➡️ https://bit.ly/3ycHAmJ. Ale bynajmniej nie został on w pełni wyczerpany! Istnieją bowiem dwa inne błędy dotyczące tych samych aspektów, na które chcielibyśmy zwrócić uwagę. Będzie krótko i na temat — czytaj dalej!
1️⃣ Efekt źle dobranego rodzaju zacisku do przewodu możemy zobaczyć na poniższym obrazku. Bardziej szczegółowo rzecz ujmując, w tym przykładzie widzimy, że łopatki izolacji musiały być zbyt małe w stosunku do średnicy izolacji przewodu. W takiej sytuacji po zaciśnięciu przewodu następuje zgniecenie, a izolacja wypływa na zewnątrz — fachowo ten skutek nazywany jest wypływką izolacji.

2️⃣ Co się stanie, jeśli do średnicy izolacji przewodu dobierzemy zacisk o zbyt dużym zakresie uchwytu izolacji? Odpowiedź na to pytanie zawiera poniższy obrazek! Gdy do średnicy izolacji przewodu dobierzemy zacisk o zbyt dużym zakresie uchwytu izolacji, Otrzymamy coś takiego:

Mało tego, do takiego błędu może dojść nawet jeśli mamy do czynienia z obejmującym uchwytem izolacji. Po prostu w tej sytuacji łopatki nie są w stanie objąć uchwytu w sposób prawidłowy.
👉 TIP: To może być pomocne — ŚCIĄGA Z PODSTAWOWYMI BŁĘDAMI PRODUKCYJNYMI ⬇️⬇️⬇️
